Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała- stanowi aż 60% jego masy. Jednak jak wynika z badań woda stanowi niecałe 30% naszych napojów. Ciągle większe znaczenie odgrywają słodkie napoje, kawa, herbata czy soki.
Chcą przekonać was, że woda przynosi same pozytywne zmiany w naszym organizmie przestawiamy największe zalety picia wody:
– poprawia trafienie- bierze udział w każdym etapie trawienia, co powoduje usunięcie końcowych produktów przemiany materii
– pozwala walczyć z nadwagą – odpowiednie nawadnianie organizmu znacznie poprawia nasz metabolizm. Eksperci podkreślają, że picie wody przed każdym posiłkiem powoduje, że jemy znacznie mniej i szybciejwystępuje u nas uczucie sytości. Warto więc pić szklankę wody codziennie20 – 30 minut przed każdym posiłkiem.
– poprawia wytrzymałość – uprawiając sport pocimy się znacznie intensywniej dlatego tracimy niezbędne elektrolity: magnez, potas czy sód. Niestety niedobór wody prowadzi do zaburzeń ciśnienia krwi, osłabienia, rozdrażnienie czy bólu głowy. Dlatego idąc na siłownie nie zapominajmy o butelce swojej ulubionej wody.
– skutecznie gasi pragnienie- wszystkie napoje zawierające cukier ( pamiętajmy: w litrze napojów gazowanych może znajdować się nawet 25 kostek cukru) nie powodują w naszym organizmie uczucia orzeźwienia- wręcz przeciwnie powodują, że po chwili znowu po nie sięgamy. Tylko woda możne nam to zapewnić.

Pamiętajmy aby po wodę mineralną nie sięgać tylko wtedy, kiedy chce nam się pić. Takie odczucia to najlepszy dowód na to, że nasz organizm już jest odwodniony. Najlepiej jak wodę pijemy często i małymi łykami. To wszystko powoduje, że woda szybciej się wchłania i jest skutecznie wykorzystywana przez nasze ciało.

http://www.rehaform.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here