Olejek arganowy do włosów

Szczególnie po okresie wakacyjnym, który niestety powoli dobiega końca widać doskonale, jak bardzo zniszczone są nasze włosy od silnego, nadmorskiego wiatru, piasku, mocnego promieniowania słonecznego oraz morskiej, słonej wody. Jak bardzo wołają o pomoc, której na szczęście możemy im udzielić nawet bez wizyty w drogim salonie fryzjerskim. Do tego zadania będzie nam potrzebny olejek arganowy do włosów. Zanim jednak pobiegniesz do drogerii czy apteki, żeby go zakupić, dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo powinno się go używać, aby faktycznie włosy były zdrowsze, piękniejsze i odbudowane po tym trudnym dla nich okresie.
Olejek arganowy do włosów, nazywany również „płynnym złotem Maroka”, jest wbrew pozorom wykorzystywany dosyć szeroko – nie tylko w kosmetyce, ale również w kuchni czy w medycynie naturalnej. Ma bardzo skromne pochodzenie – tworzony jest z owoców, które rosną na drzewku arganowym. Są to jednak wyjątkowe owoce i wyjątkowe drzewka, ponieważ można je spotkać jedynie w tym jednym miejscu na świecie – w południowo-zachodnim Maroku. Do wzrostu potrzebuje nieskazitelnie czystego środowiska – być może to jest powodem miejsca, jakie wybrał ten gatunek drzewa na rozwój.
Olejek wytwarzany z drzewka arganowego jest w stu procentach naturalnym kosmetykiem, znacznie lepszym od wszystkich drogich produktów nawet najlepszych marek. Tutaj masz czystą naturę. Sam olejek arganowy do włosów ma w sobie moc odżywczych składników, między innymi witaminę E, przeciwutleniacze oraz kwasy tłuszczowe Omega 6 oraz Omega 9. Właśnie dzięki temu włosy są chronione w kierunku od zewnątrz do wewnątrz, a struktura włosa jest odbudowana.
Olejek arganowy do włosów można stosować jako rodzaj odżywki, która nie wymaga spłukiwania. Wystarczy kilka kropli kosmetyku rozetrzeć na dłoni, a następnie wetrzeć we włosy. Można go również zastosować jako bardzo odżywczą maskę na włosy. W tym przypadku kosmetyk nakłada się na włosy przed ich umyciem – dokładnie, na brudne, przetłuszczone włosy oraz skórę głowy. Następnie wykonaj delikatny masaż głowy. Olejek arganowy do włosów pomaga również ekspresowo na suche oraz zniszczone końcówki – w celu poprawy ich kondycji wystarczy rozetrzeć dosłownie jedno do trzech kropli olejku i wmasować w końcówki włosów.

http://www.twardyszparag.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here