W obecnych czasach panicznie boimy się wszelkiego rodzaju bakterii i kojarzymy je z negatywnymi skutkami, a niepotrzebnie. Nawet w naszych jelitach zamieszkują różnego typu bakterie, jednak jeśli chodzi o florę jelita grubego to u całkowicie zdrowej osoby powinno znaleźć się w niej 85% pałeczek kwasu mlekowego. Dane laktobakterie posiadają imponującą listę korzyści i znane są z ich pozytywnego wpływu na ludzki organizm. Nie tylko skutecznie chronią nasz organizm przed różnymi groźnymi wirusami i innymi szkodliwymi dla naszego zdrowia substancjami, ale także przedłużają życie.
Tymczasem u przeciętnej osoby spożywającej mnóstwo silnie zakwaszających produktów takich jak nabiał, mięso, słodycze czy też fast foody dochodzi do powstania niekorzystnych bakterii, co tym samym przekłada się na nieprawidłową florę bakteryjną i słabą przyswajalność pokarmów, która jest rezultatem epidemii rozmaitych chorób.
Istnieje jednak wyjątkowo skuteczny sposób na naturalne przywrócenie prawidłowego funkcjonowania naszej flory bakteryjnej, a tym samym zwiększenia znacznie naszej odporności. Co należy zrobić? Wystarczy zaledwie dodać do naszej diety pokarm z dużą zawartością probiotyków. Gdzie występują? Głównie znajdziemy je w kiszonych warzywach, takich jak kapusta, ogórki czy też cukinia, ale również w fermentowanych produktach mlecznych – maślanki, kefiry, i jogurtyzawierają całe mnóstwo dobroczynnych laktobakterii. Można także zakupić gotowe produkty z probiotykami, a nasz organizm bez wątpienia nam podziękuje!

http://www.med-online.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here