Ludzie mieszkający w większych aglomeracjach miejskich coraz częściej zwracają uwagę na to, żeby nie korzystać z samochodów każdego dnia. Widzą bowiem, że zmniejsza się dzięki temu emisja spalin, a oni są zdrowsi, ponieważ zazwyczaj przemieszczają się środkami komunikacji miejskiej, pieszo lub na rowerze. Mogą za to w nagłych przypadkach skorzystać z car sharingu, a więc możliwości wypożyczenia samochodu na parę godzin.

Rozwiązanie związane z ekonomią współdzielenia

Car sharing bezpośrednio związany jest z ekonomią współdzielenia. Polega ona na tym, że ludzie dzielą się samochodami, mieszkaniami, czy jedzeniem. To zaś korzystanie wpływa na różne sfery życia i zawsze pozwala zaoszczędzić jakieś zasoby. Dlatego, dobrze będzie przyjrzeć się car sharingowi z bliska, jeśli wiemy, że za jakiś czas będziemy wymagać tego, by skorzystać z usługi. Na przykład, w firmie 4mobility.pl można pożyczyć auto i dzięki temu zaoszczędzić czas, a później znowu prowadzić dawny styl życia, bez samochodu. Jak już wspomniano, w dużych miastach jest to korzystne rozwiązanie z kilku powodów. Zmniejszona emisja spalin, mniejsze zużycie samochodów, poruszanie się komunikacją miejską, budowanie kondycji podczas jazdy na rowerze, ochrona stanu środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniami, mniejsze korki. To wszystko zalety car sharingu, dlatego nie jest dziwne, że to tak popularne świadczenie.

Rejestracja i dalsze kroki

Żeby pożyczyć samochód na godziny, trzeba zarejestrować się za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Następnie, należy zeskanować prawo jazdy i określić gdzie chce się jechać. Zostaną nam przedstawione opcje, spośród których musimy wybrać miejsce, z którego chcemy odebrać samochód. Później, będziemy musieli podać numer karty płatniczej i odebrać SMS z kodem otwierającym samochód. Pojazd również możemy sobie wybrać z dostępnej floty w 4mobility. Po załatwieniu ważnych spraw auto odstawiamy we wskazane miejsce, a opłata dotyczy wyłącznie przejechanych kilometrów. Dlatego to tak atrakcyjne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here