Jak wybrać meble dla ucznia?

Koniec wakacji to czas, kiedy wielu rodziców intensywnie szuka mebli dla ucznia. Podczas poszukiwań warto zadbać o to, aby meble szkolne w pokoju nie kojarzyły się z przykrym obowiązkiem, ale były nowoczesne i ładne.

Meble dla ucznia – postaw na funkcjonalność oraz wykonanie

Po pierwsze biurko. To przy nim uczeń spędza najwięcej czasu. Biurko musi być wygodne, odpowiednio duże oraz umożliwiające wykonywanie wielu czynności. Dlatego właśnie tak ogromną popularnością cieszą się biurka regulowane. Nie tylko możemy dopasować ich wysokość do wzrostu dziecka, ale mamy również możliwość nachylenia blatu pod kątem odpowiednim do rysowania, pisania czy do czytania. Możliwość regulacji nachylenia wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa i ogranicza możliwość wystąpienia wad postawy.

Uczniowi zawsze przyda się dodatkowe miejsce do przechowywania przyborów szkolnych, zeszytów czy podręczników. Dlatego przy wyborze biurka warto zwrócić uwagę na to, czy jest ono wyposażone w  odpowiednią ilość szuflad i szafek oraz czy dostęp do nich jest łatwy i wygodny.

Ważna jest ponadto kolorystyka i wykonanie. Tradycyjne meble dla ucznia wykonane z drewna lub z wysokiej jakości płyty mdf, pomalowane na jasny kolor będą dobrym rozwiązaniem. Ważne jest, aby biurko dla ucznia było wytrzymałe, trwałe i bezpieczne.

meble regulowane

Biurka rosnące wraz z dzieckiem

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę kupując meble dla ucznia, jest możliwość dopasowania poszczególnych elementów do wieku dziecka. Bardzo dobrym rozwiązaniem są tzw. biurka rosnące wraz z dzieckiem, których konstrukcja umożliwia dopasowanie nachylenia blatu czy wysokości mebla do wzrostu i potrzeb dziecka.

Na biurkach rosnących z kolekcji Moll, Paidi czy Kettler, dostępnych w sklepie Sarenka.eu, nasze dziecko będzie mogło wygodnie rysować, liczyć, lepić z modeliny, pisać i czytać. Do biurek rosnących możemy dokupić różnego rodzaju dodatki: szuflady, maskownice, panele boczne, półki, nadstawki oraz pojemne kontenerki, które pełnią także funkcję dodatkowego siedziska, na przykład dla rodzica pomagającego w nauce.

Meble dla ucznia Nie zapomnij o dodatkach

 

Kupując meble dla ucznia nie można zapomnieć również o odpowiednim krześle oraz lampce. Krzesło musi odznaczać się wygodą użytkowania, być ergonomiczne, aby można było je dopasować do wzrostu dziecka. Prawidłowo wyregulowane krzesełko ma odpowiednią wysokość, dzięki czemu stopy w całości opierają się o podłoże, a kolana są zgięte pod kątem prostym. Zdecydowanie lepszym wyborem jest krzesło bez podłokietników – Twoje dziecko powinno dosunąć się do biurka i oprzeć łokcie o blat, a nie wyginać się na boki – tylko wtedy ma możliwość siedzieć prosto.

biurko regulowane dla ucznia

Lampka z kolei powinna dawać na tyle mocne światło, aby nasze dziecko mogło wygodnie pracować bez szkody dla wzroku. Ważną cechą lampki jest możliwość zmiany natężenia światła. Nowoczesne lampki do biurek są wyposażone nawet w ładowarki usb, pozwalające ładować telefon podczas odrabiania lekcji – nie trzeba nawet szukać wolnego gniazdka za biurkiem! Kupując nowoczesne, piękne i funkcjonalne meble dla ucznia w sklepie https://sarenka.eu/ zachęcimy nasze pociechy do odrabiania lekcji, a jednocześnie sprawimy, że cały pokój dziecka nabierze nowego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here