Jak szybko nauczyć się przyswajania wiedzy?

Zbliża się matura a Ty nie pamiętasz podstawowych pojęć? Chcesz nauczyć się wielu słówek na sprawdzian z angielskiego? Wreszcie szukasz metody, która ułatwi Ci poznawanie nowej pracy? Jeśli tak, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Nauczymy Cię, jak łatwo przyswoić nawet najtrudniejszą wiedzę.

Zaraz zaraz… Nie oferujemy Ci prostego, złotego środka, za pomocą którego opanujesz wszelką wiedzę w mgnieniu oka. Niemniej dzięki nam poznasz kilka metod, które nauczą Cię szybkiego i efektownego zapamiętywania. Zaczynamy!

Krok pierwszy – zadbaj o swoją koncentrację!

Nie zapominaj, że kluczem do szybkiego przyswajania wiedzy jest właśnie odpowiednia koncentracja. To dzięki niej znacznie skracasz czas, jaki jest potrzebny do zapamiętywania ważnych informacji.

Jak ćwiczyć swoją koncentrację? Najlepiej zacząć od prostego liczenia. Jednak niech nie będzie to zwykłe odliczanie w dół lub w górę, ale niech będzie urozmaicone, na przykład odliczaniem co trzy w dół.

Krok drugi – stwórz swoją technikę zapamiętywania!

Naucz się przypisywać konkretne myśli i pojawiające się w wyobraźni obrazy do informacji, jakie musisz zapamiętać. Istnieje sporo metod,wykorzystujących tą właśnie zależność.

Warto również wypróbować metodę mappingu. Na czym ona polega? Na wykorzystaniu możliwości, jakie daje nam uczenie się w oparciu o obydwie półkule mózgowe. W technice tej łączymy rysowane obrazy z informacjami, jakie musimy zapamiętać.

Krok trzeci – przerwa też jest ważna

Człowiek najefektywniej uczy się na samym początku szkolenia a także – na jego końcu. Dlatego, żeby podnieść efektywność nauki, warto pamiętać o przerwach. Dzięki nim nasz umysł znacznie szybciej się odświeży, co przełoży się na efektywniejsze zapamiętywanie informacji.

Krok czwarty – rób notatki

Badania dowiodły, że robienie notatek znacznie przyspiesza proces zapamiętywania. I nie chodzi tu o to, że mamy daną wiedzę podaną na np notatce, ale o możliwość jej ciągłego obrabiania, do jakiego dochodzi podczas zapisywania wchłanianego tekstu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here