Jak pozbyć się problemu opadających powiek

Kiedy powieki zaczynają opadać, spojrzenie staje się zmęczone, przygaszone, traci swój dawny blask. Twarz wydaje się starsza, a kobieta czuje się mniej atrakcyjna i często traci na pewności siebie. Czy ten proces jest nieunikniony? Jak opóźnić opadanie powiek i jak zlikwidować już istniejący problem?

Opadające powieki – najczęstsze przyczyny

Bezpośrednią przyczyną opadania powiek jest osłabiona, mało elastyczna skóra. Partie wokół oczu są szczególnie narażone na uszkodzenia – skóra jest tutaj niezwykle delikatna, wrażliwa, szybko reagująca na wszelkie zmiany. Wystarczy zbyt słabe nawilżenie, żeby straciła swoją jędrność i była bardziej podatna na zmarszczki czy powstawanie fałdek.Często powieki zaczynają opadać w skutek szybkiej kuracji odchudzającej. Kiedy ubywa tkanki tłuszczowej, skóra nie ma się na czym oprzeć i pojawiają się nieestetyczne fałdki na powiekach, podobne do tych na brzuchu czy udach.Najczęściej jednak opadające powieki to jeden ze skutków starzenia się. Po czterdziestce zmaga się z nimi większość kobiet – skóra traci elastyczność, staje się cieńsza, zaczyna zmieniać swój wygląd, nieestetycznie obwisać.

Co zrobić, żeby powieki nie opadały?

Proces starzenia się trudno zahamować, ale można to skutecznie spowolnić, stosując właściwą, dopasowaną do wieku pielęgnację. Skórę wokół oczu należy dokładnie oczyszczać z makijażu, a następnie nakładać na nią odżywczy, ujędrniający krem. W drogeriach dostępne są zarówno produkty na dzień, jak i na noc. Pomocny może być także masaż skóry wokół oczu. Delikatne masowanie skóry pobudza krążenie, a tym samym pomaga utrzymać elastyczność skóry i jej dobry wygląd. Masaż można wykonać palcami lub specjalnym rollerem, usuwając opuchliznę, działając na skórę pobudzająco, odżywczo i odmładzająco.

Na czym polega chirurgiczna korekta opadających powiek?

Jeśli opadające powieki już się pojawiły i odbierają poczucie atrakcyjności, warto zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej. Dzisiejsze narzędzia umożliwiają szybkie i skutecznie pozbycie się tego problemu w bezpieczny i bezbolesny sposób. Aby przywrócić spojrzeniu młody wygląd, wystarczy wykonać korektę opadających powiek. W trakcie zabiegu lekarz wytnie nadmiar skóry, sprawiają, że powieki znowu będą lekkie i naturalnie uniesione, a wykonane w naturalnych bruzdach nacięcia chirurgiczne pozostaną niewidoczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here