Jak odnowić meble?

Wydawać by się mogło, że nie istnieje nic prostszego niż odnawianie starych i zniszczonych mebli. Wystarczy je tylko pomalować i po sprawie. Otóż nic bardziej mylnego. Odnawianie mebli uchodzi za bardziej skomplikowany proces, choć to oczywiście nie zmienia faktu, że przy odpowiednich chęciach i zaangażowaniu będziemy mogli cieszyć się nowym – starym meblem, który dzięki nam odzyska swój dawny blask.
Odnawianie mebli jest prawdziwym hitem
Zdarzyło Ci się, że chciałeś/ chciałaś wyrzucić jakiś stary i zniszczony mebel, który od dawna zalegał Ci na strychu lub w piwnicy? Oczyma wyobraźni widziałeś/widziałaś go już na osiedlowym śmietniku? Teraz możesz uczynić z niego zjawiskową ozdobę twojego domu, którą z pewnością będziesz chciał/chciała wyeksponować na honorowym miejscu.
Teraz odnawianie mebli stało się prawdziwym trendem. To nie tylko sposób, by stosunkowo tanim kosztem zdobyć funkcjonalny i ładny mebel, ale także okazja, aby wyróżnić się z tłumu. Ludzie chcący zaaranżować swoje wnętrza nierzadko kierują się dzisiaj oryginalnością i niepowtarzalnością elementów wyposażenia.
Jak odnowić meble?
Istnieje wiele sposobów. Obecnie możemy się tego dowiedzieć z internetowych poradników, czasopism, czy nawet z programów telewizyjnych. Niejednokrotnie do odnowienia wystarczy nam farba i pędzle. Jednak, gdy mebel posiada ubytki, sprawa robi się bardziej skomplikowana, bowiem trzeba zakupić szpachlę do drewna i szpachelkę. Malowanie nie jest jednak jedynym sposobem na odnowienie starej i zniszczonej toaletki, stołu, czy biurka lub szafy. By nadać naszym meblom nietypowego charakteru możemy je oczyścić i wypolerować, polakierować, częściowo okleić, dodać nowe elementy, potraktować metodą decoupage’u, powymieniać gałki, uchwyty, a nawet nóżki. Wariantów, tak samo jak pomysłów jest wiele. Wszystko zależy od naszej kreatywności, chęci włożenia pracy i wyobraźni. Odnawianie mebli w zależności od zakresu prac może trwać jeden dzień, tydzień lub nawet miesiąc. Posiadając więc starą komodę z ornamentami i rozmaitymi zdobieniami mamy olbrzymie pole do popisu.

http://www.wizjatv.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here