Co jeść, żeby schudnąć z brzucha?

Zimowe miesiące to dobry moment na rozpoczęcie zmieniania swojej sylwetki, tak, aby zdążyć do lata ze zrobieniem formy. Często powtarza się pytanie, co jeść żeby schudnąć z brzucha. Jaka jest odpowiedź?

Nie da się schudnąć wyłącznie z jednej partii ciała, ponieważ chudniemy równomiernie z całej naszej sylwetki, przy czym proces ten zaczyna się od góry ciała. Natomiast oczywiście można schudnąć z brzucha, tracąc zbędne kilogramy również z partii takich jak ręce czy nogi.

To, czy chudniemy czy tyjemy, jest warunkowane przez ilość spożywanych przez nas kalorii. Każdy z nas ma określone zapotrzebowanie energetyczne, zależne od naszego wieku, wzrostu, wagi, płci, wykonywanej pracy, poziomu aktywności fizycznej. Jeżeli chcemy schudnąć, powinniśmy spożywać nieco mniej kalorii, niż potrzebujemy. Jeśli nasze zapotrzebowanie to 2000 kcal, jedzmy 1800 kcal. Brakujące 200 kcal organizm pozyska spalając tkankę tłuszczową. To, ile kalorii potrzebujemy, możemy wyliczyć w jednym z internetowych, darmowych kalkulatorów.

Co jeść, żeby schudnąć? W zasadzie wszystko, jednak tak, aby nie przekroczyć limitu kalorii. A że ciastka, gazowane napoje i fast-foody mają najwięcej kalorii, to tych produktów warto unikać, bo szybko zużywają nasz limit. Warto sięgać po takie produkty jak warzywa, owoce, chude mięso z kurczaka oraz indyka, ryby morskie, ryż, makaron, kasze, płatki owsiane, wafle ryżowe, wafle kukurydziane, jogurty, sery białe. Trzeba też pamiętać o piciu dużej ilości wody oraz o odpowiedniej ilości snu.

http://www.lov3.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here