Projektowanie wnętrz to zadanie dla specjalisty. Aby móc robić to profesjonalnie i świadczyć usługi z zakresu projektowania mieszkań, biur czy domów trzeba mieć odpowiednie dokumenty potwierdzające wykształcenie. Jednak zdobycie dyplomu zależy nie tylko od dobrych chęci. Student, który w przyszłości będzie świetnym projektantem musi wyróżniać się wyjątkowymi umiejętnościami.

Technik z wizją
O kwalifikacjach, które uprawniają do wykonywania zawodu projektanta czy dekoratora wnętrz świadczą dyplomy ukończenia kursów, szkoleń i studiów, najczęściej o profilu artystycznym czy technicznym. Dekoratorów kształcą też szkoły plastyczne średnie lub policealne. W zawodzie projektanta wnętrz jednak nie tylko dokument świadczący o edukacji jest najważniejszy. Bo akurat największe znaczenie ma talent, poczucie estetyki i dobrego smaku. Projektant wnętrz musi w swojej pracy łączyć wiedzę techniczną z duszą artysty i dobrym rzemieślnikiem. Wiedzę można przyswoić, zwłaszcza gdy chodzi o techniczną czy też związaną ze znajomością sztuki, ale zmysł estetyki i plastyczny to cechy wrodzone. W zawodzie projektanta ważna jest też wyobraźnia przestrzenna. Chyba nie ma na świecie architekta, który nie jest wrażliwy na sztukę, jednak łatwo znaleźć też takiego, którego projekty są znakomite, ale niemożliwe do realizacji z technicznego punktu widzenia…

Jeśli szukamy projektanta wnętrz, bo chcemy pięknie i praktycznie wykończyć mieszkanie, dom czy biuro wybierzmy usługi dekoratora, który jest osobą kreatywną, twórczą i który potrafi przekonać klientów do swojej wizji. Musi być też ciekawy świata, zdolny do eksperymentowania i śledzić aktualne trendy czy nowinki w projektowaniu wnętrz.

http://www.inspirationstudio.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here