Ból gardła i kaszel

Przeziębienie jest taką chorobą, która dotyka każdego z nas. Często wiele razy w roku. Zazwyczaj nie jest bardzo groźna, ale niestety jest męcząca. Ból gardła, kaszel, katar, gorączka (lub stan podgorączkowy), no i oczywiście bardzo kiepskie samopoczucie. Objawy są zazwyczaj podobne, chociaż nie identyczne u poszczególnych osób. Kogoś boli głowa, ktoś inny bardziej męczy się z uporczywym kaszlem i bólem gardła. Nie ważne, które objawy przeziębienia będą najbardziej nasilone i tak czas ten będzie bardzo męczący i nie za bardzo przyjemny. Co zatem zrobić, gdy boli gardło? A co w sytuacji, gdy kaszel jest nie do zniesienia? Podpowiadamy.
Co na bolące gardło? Jest kilka sposobów, zarówno domowych, jak i typowo medycznych. Bardzo polecaną opcją jest domowy syrop z cebuli. Można również płukać gardło herbatą rumiankową lub szałwiową albo wodą z dodatkiem soli oraz pić gorące herbatki z miodem i cytryną. Na podrażnienia gardła pomocne będą znieczulające spraye lub aerozole oraz tabletki do ssania.
Niestety często przy bolącym gardle pojawia się również kaszel. Należy go leczyć zgodnie z jego rodzajem. Ale jaki to kaszel – mokry czy suchy? Chyba tylko lekarze potrafią bezbłędnie to ocenić. Jeśli wiemy jak kaszlemy możemy używać syropów wykrztuśnych i przeciwkaszlowych odpowiednio dla objawów kaszlu mokrego i suchego. Jeśli natomiast nie jesteśmy pewni, zawsze możemy spróbować syropu, który pomoże na oba rodzaje. Nie zaszkodzi również opukiwanie pleców.
Ból gardła i kaszel są częstymi objawami przeziębienia. Aby pozbyć się ich jak najszybciej, należy starać się wyleczyć chorobę jako całość. Trzeba pić dużo płynów, wypoczywać i starać się porządnie wygrzać organizm. Nie zaszkodzi odrobina miodu i czosnku, które działają jak naturalne antybiotyki. Uzupełnienie witamin (chociażby C i D) też może okazać się pomocne. Należy również pamiętać, że jeżeli objawy utrzymują się przez kilka dni, trzeba poprosić o konsultację lekarza rodzinnego. Pomoże on ocenić, czy ból jest spowodowany przeziębieniem, a w razie wątpliwości zleci dodatkowe badania.

http://www.ladychwila.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here