W przypadku, gdy ktoś nigdy wcześniej nie był w górach, przekonanie go do pokochania tego rodzaju odpoczynku może okazać się nieco trudne. Warto zastanowić się nad kolejnymi krokami, które będą podejmowane, aby zarazić drugą osobę swoją pasją.

Mentalne przygotowanie do wyprawy

Można zacząć od pokazywania zdjęć z wypraw, jednak może się to okazać niewystarczające. To, co na zdjęciach, nie jest zgodne z tym, co dzieje się w rzeczywistości i może nie wystarczyć do pełnego przekonania.

Zabieranie kobiety na mniej wymagające wędrówki może być świetnym sposobem na rozgrzewkę i przygotowaniem do trudniejszych tras. Już wtedy można mniej więcej się zorientować, czy taka forma aktywnego wypoczynku jest po drodze namawianej osobie. A potem można płynnie przejść do kolejnych etapów procesu.

Atrybuty trekkingowe dla początkujących kobiet

Jeśli jakiś mężczyzna chciałby zarazić swoją koleżankę, dziewczynę czy żonę pasją górską, musi zacząć od skompletowania odpowiedniego stroju i atrybutów trekkingowych, dzięki czemu będzie mógł wybrać się z nią na wyprawę, z której wróci ona zadowolona. Dobre przygotowanie do wyprawy jest gwarancją, że nie wróci obolała, a przez to będzie mieć ochotę na kolejne górskie podróże. Jeśli pierwsza podróż ma być dla niej zachętą do dalszego odkrywania górskich tajemnic, dobrze jest wybrać się z nią na wyprawę w lecie, kiedy najłatwiej o ładną pogodę. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można spodziewać się opadów, ale lato bardziej sprzyja poznawaniu uroków gór.

Ubrania i sprzęt dla kobiet stosunkowo łatwo kupić. Podstawą wyposażenia dla pań jest kurtka, która powinna sprawdzić się przy każdym rodzaju pogody i na różne pory roku. Ważne też, aby przypadła jej do gustu w kwestii wyglądu.

W celu zabezpieczenia przed ewentualnym zimnem dobrze jest wyposażyć ją w ciepły polar w odpowiednim wariancie kolorystycznym przydatny w razie niepogody. Będzie on chronił przed utratą ciepła, co przyda się szczególnie w zimie. Dobry polar jednocześnie prawidłowo oddycha, co sprawia, że nie pozwala się przegrzać.

Buty trekkingowe

Kolejnym ważnym elementem są, rzecz jasna, buty trekkingowe.  Dzięki nim możliwe jest chodzenie w każdych warunkach. Muszą być dobrane jak najdokładniej. Nie można dopuści do tego, aby ocierały stopę, bo to sprawi, że wyprawa w góry okaże się trudną do wytrzymania podróżą bez końca. Przed pierwszym użyciem w warunkach górskich trzeba je koniecznie „rozchodzić”, czyli przystosować do stopy. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że będą niezawodne podczas długiego spaceru po górach.

Wyprawa w góry dla kobiety, która nigdy wcześniej nie próbowała takiej formy aktywności, musi być dobrze przygotowana. Na początek warto ją wyposażyć we wszystkie niezbędne akcesoria i ubrania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here