Czego można się spodziewać na wycieczce do Indonezji?

Indonezja to fascynujące miejsce, do którego udaje się coraz więcej naszych rodaków. Kraj ten jest położony na około 1700 wysp, z których każda jest inna i ma swój niepowtarzalny charakter.

Ludność lokalna i stosunek do turystów – czy mieszkańcy są gościnni?

Ważnym elementem podczas wycieczki do Indonezji jest zachowanie lokalnych mieszkańców. Są oni w zdecydowanie przeważającej większości bardzo uprzejmie nastawieni do turystów. Cenią sobie ich obecność i nie przejawiają żadnych śladów niechęci wobec innych kultur.Podczas wycieczki do Indonezji możemy więc spodziewać się bardzo ciepłego przyjęcia ze strony tubylców. W hotelu powinniśmy otrzymać powitalnego drinka, choć oczywiście będzie to zależało od indywidualnych zasad konkretnego hotelu gdzie trafimy. Na pewno jednak obsługa będzie troskliwie dbać o nasze dobro przez cały okres trwania pobytu, ponieważ gościnność jest wpisana w indonezyjską kulturę.

Pogoda w Indonezji

W Indonezji panuje klimat wilgotny równikowy. Panują tu dwie pory roku – sucha trwa od kwietnia do października, a deszczowa od listopada do marca. W Indonezji temperatura zazwyczaj oscyluje wokół 30 stopni, lecz zdarzają się miesiące, kiedy jest wyższa. Do Indonezji najlepiej wybierać się w porze suchej – wtedy ilość opadów jest mniejsza, a panująca temperatura bardziej korzystna dla naszego organizmu. Największą średnią ilość opadów na dobę notuje się między grudniem a lutym, natomiast zazwyczaj najmniej pada w lipcu, sierpniu i we wrześniu.

Atrakcje w Indonezji

Jedną z najlepszych rzeczy z jakich po prostu musimy skorzystać po przyjeździe do Indonezji jest kąpiel w morzu. Panujący tam ciepły klimat sprawia, że temperatura wody utrzymuje się na stabilnym poziomie około 30 stopni przez cały rok. Poza tym Indonezja posiada aż 15% zasobów światowej rafy koralowej – będzie więc dla nas idealnym miejscem, jeśli jesteśmy fanami nurkowania lub uwielbiamy piękne, podwodne widoki. Plaże również zachwycają swoim wyglądem, a złocisty piasek zachęca do tego, by wylegiwać się na nim przez cały dzień.

Indonezja to również rozległe pola ryżowe i mnóstwo wulkanów. Na szczęście większość z nich przeważnie jest nieczynna, co nie oznacza, że nie musimy zachować ostrożności. Stolica kraju – Dżakarta jest jedną z najbardziej nowoczesnych metropolii świata i możemy tam zobaczyć mnóstwo drapaczy chmur. Dla odmiany, udając się na Bali z pewnością zaznamy odrobiny spokoju. Indonezja jest krajem bardzo różnorodnym i z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here