Zastanawiasz się nad inwestycją w układ do monitorowania lokalizacji firmowych pojazdów? Niezależnie od tego, czy Twoja firmowa flota składa się z aut ciężarowych czy “osobówek”, warto takim rozwiązaniem się zainteresować. Korzyści z korzystania z monitoringu floty są bowiem naprawdę spore.

Dziś nawet niewielkie firmy korzystają z aplikacji umożliwiających monitorowanie swoich pojazdów. Mnogość ofert na rynku sprawiła, że tego rodzaju systemy są po prostu znacznie tańsze niż kilka lat temu.

Jak to działa?

System monitorowania pojazdów pobiera dane dotyczące ruchu konkretnego auta na podstawie dwóch parametrów:

  • – Danych z lokalizatora GPS
  • – Informacji z magistrali CAN

Obydwa te parametry idealnie odczytują pozycję Twojego firmowego samochodu. Nie przymierzając – podobnie skuteczną, co i wysłanie w trasę jeszcze jednego pracownika, którego jedynym zadaniem byłoby stałe sprawdzanie pozycji oraz ilości przejechanych przez firmowe pojazdy kilometrów!

Czy warto w to zainwestować?

Takie rozwiązania niosą za sobą szereg korzyści, które trudno przecenić. Poniżej kilka powodów, dla których warto zainteresować się systemami monitoringu dla swojej floty.

  • Lepsza kontrola pracowników

Chcesz zyskać pewność, że mobilni przedstawiciele Twojego przedsiębiorstwa rzeczywiście rzetelnie wykonują swoje zadania? Systemy monitorujące pojazdy pozwalają nie tylko na odczyt aktualnej pozycji firmowego samochodu, ale także zapewniają dostęp do danych historycznych. Co to oznacza? Teraz możesz sprawdzić, co się działo z samochodem od pierwszych sekund, gdy zamontowano monitoring w aucie! Dowiesz się, między innymi, czy Twój pracownik rzeczywiście odwiedza zaplanowane punkty trasy, a także sprawdzisz wydajność i czas pracy.

  • Rozliczanie korzystania z samochodu

W firmie bardzo istotne jest rozróżnienie użytkowania samochodu do celów prywatnych. Systemy monitorowania pojazdów pozwalają na bardzo łatwe dopilnowanie tej kwestii. Przykładowo, jako administrator danych możesz z góry zdefiniować czas pracy kierowcy, dzięki czemu system będzie dokładnie wyliczał w jakich godzinach auto użytkowane było do konkretnych celów. Niektóre rozwiązania posiadają także specjalny przełącznik trybów jazdy, obsługiwany przez kierowcę.

  • Rozliczanie paliwa

Czy eksploatacja Twoich firmowych aut nie kosztuje zbyt dużo? Systemy monitoringu pojazdów pozwalają na precyzyjną kontrolę poziomu paliwa (dokładność nawet do 1%) oraz jego zużycia. Dane pochodzą z magistrali CAN pojazdu, co zapewnia ich najwyższą precyzję. Porównywane z informacjami z kart paliwowych, umożliwią łatwą ocenę rzeczywistych wydatków na eksploatację

  • Wszystko o aucie

Zmiana oleju lub rozrządu? A może termin badania technicznego? O tych zdarzeniach (a także szeregu innych) pamiętać za Ciebie będzie system do monitoringu pojazdów. To rozwiązanie umożliwia stworzenie swoistej kartoteki każdego samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here