Żele do manicure i pedicure – Metoda żelowa

1972

Nie każda kobieta może pozwolić sobie na długie i piękne paznokcie, wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom wśród kobiet coraz bardziej popularna staje się metoda żelowa. Metod ta polega na przedłużeniu naturalnej płytki paznokciowej za pomocą specjalistycznego i dobranego żelu kosmetycznego, który utwardza się  w promieniach UV LED. Dzięki takiej metodzie paznokcie są twarde i pięknie wyglądają.

Metoda żelowa- jak ją wykonać?

Jeśli mamy wprawę w przedłużaniu paznokci to bez problemu możemy taki zabieg zrobić same w domu, jeśli jednak nigdy nie robiłyśmy czegoś takiego warto udać się do manikiurzystki, która zrobi przedłuży paznokcie za pomocą specjalnych żeli. Cały zabieg zaczyna się od starannego odsunięcia skórek, następnie matowi się płytkę paznokciową za pomocą pilnika i odtłuszcza się płytkę specjalnym preparatem cleanerem.

Na tak przygotowana płytkę paznokciowa nakłada się primer, aby zwiększyć przyczepność i trwałość żelu, następnie na palec nakłada się specjalny szablon do przedłużania paznokci, który będzie służył jako podpora dla żelu. Następnie specjalnym pędzelkiem nakładamy bazę i utwardzamy ją pod lampą.

Kosmetyki do manicure i pedicure – Metoda żelowa

Na utwardzona bazę nakładamy specjalny żel i zaczynamy nim przedłużać nasze paznokcie. Każdą warstwę żelu należy utwardzać przez 30 sekund, dzięki czemu zbudujemy nową i dłużą płytkę paznokcia. Po utwardzeniu wszystkich warstw żelu ponownie odtłuszczamy paznokieć cleanerem, a następnie za pomocą pilnika spiłowujemy nadmiar żelu.

Kolejnym etapem jest wygładzenie blokiem polerskim spiłowanej powierzchni oraz ponowne odtłuszczenie paznokci. Tak właśnie wygląda cały proces przedłużania paznokci metodą żelową.

Metoda żelowa – rodzaje stosowanych żeli?

Na rynku jest wiele rodzajów żeli do najczęściej wykorzystywanych należą:

żele modelujące,

żele nabłyszczające,

żele kamuflujące niedoskonałości paznokci,

żele z brokatem, które nie wymagają nakładania dodatkowego koloru lakierem,

żele napigmentowane, które zawierają w sobie już odpowiedni kolor i nie wymagają nakładania dodatkowej warstwy kolorowego lakieru,

Metoda żelowa – zalety

Metoda żelowa dzięki swojej powszechności posiada rzeszę zwolenniczek, a to dzięki zaletom jakie niesie ze sobą:

– metoda jest trwała,

– paznokieć wygląda bardzo naturalnie,

– można ją wykonać samodzielnie w domu,

– jest szybka,

– można wykonać najróżniejsze wzory,

– duży wybór kolorów, jeśli chodzi o żele,

– metoda jest bezbolesna,

– można ją wykonać w każdym wieku,

– alternatywa dla słabych i zniszczonych paznokci,

– można zmienić kształt paznokcia.

Metod żelowa – wady

Do głównych wad metody żelowej należy:

– długi czas zdejmowania żelu, ponieważ należy to zrobić albo pilnikiem, albo przy użyciu specjalnej frezarki,

– długie noszenie żelu może mieć negatywny wpływ na wygląd paznokci,

– paznokcie mogą stać się miękkie i łamliwe,

– konieczność uzupełniania żelu,

– cena,

– możliwość zakażenia się chorobami grzybiczymi,

– mogą prowadzić do rozwoju poważnych chorób.

Metoda żelowa – ceny

Najważniejsze przy wyborze metody żelowej to odpowiednia i wykwalifikowana manikiurzystka, a dodatkowo najlepszej jakości żele do manicure i pedicure. Decydując się na metodę żelową należy uzbroić się w cierpliwość ponieważ przedłużanie paznokci żelem wynosi około 2 godziny, sam żel nakładany na paznokcie bez ich przedłużania to czas około godziny do półtorej, natomiast uzupełnienie żelu to czas do 1,5 godziny.

Żele do manicure w hurtowni kosmetycznej

Ceny wahają się od 100 do 200 złotych za przedłużenie żelem, bez przedłużenia jest to koszt do 100 złotych, natomiast samo uzupełnienie metody żelowej to koszt do 80 złotych. Jeśli chodzi o pedicure to tutaj ceny wahają się w przedziale od 50 do 100 złotych. Do proponowanych zabiegów zaliczamy jeszcze:

– ściągnięcie żelu z paznokci, jest to zabieg trwający maksymalnie 1,5 godzi, a cena jego wynosi do 50 złotych,

– opiłowanie paznokcia żelowego, czas godzina, cena do 40 złotych,

– naprawa paznokci żelowych, jeśli są jakieś uszkodzone, jest to koszt do 15 złotych za paznokieć, czas do 30 minut,

– odświeżenie żelu, które trwa do godziny czasu i wynosi maksymalnie 50 złotych.

Oczywiście ceny będą różniły się od miasta, w których będzie wykonywany zabieg oraz od prestiżu gabinetu, w którym metodę żelową będziemy chciały wykonać.

Źródło: http://medycyna.biz.pl/