Tradycje wesele czy w modzie

Tradycyjne wesele można spotkać coraz rzadziej, większość młodych par decyduje się na skromne przyjęcie weselne, w którym uczestniczą najbliższa rodzina i przyjaciele. Tradycyjne wesele łączyło się z bardzo dużym przyjęciem, większość przygotowań była pod pieczą rodziny, obecnie większość par decyduje się na wynajęcie firmy, która zajmuje się organizowaniem wesel, jest to z jednej strony o wiele wygodniejsze, z drugiej mniej stresujące. Wesele tradycyjne łączyło się także z ludową muzyką, za którą nie każdy przepada. Wesele obecnie to przyjęcie, które ma coraz wyższe standardy, sale są o wiele bardziej eleganckie, na wyższym poziomie, obsługa bardziej profesjonalna. Goście weseleni obecnie na weselu nie nadużywają alkoholu, co jeszcze kilkanaście lat temu było na porządku dziennym, można zatem powiedzieć że obecnie jest większa kultura zabawy. Wesele powinno odróżniać się od imprez jakie ma się przy innych okazjach, w klubach czy przy gruli, muzyka jest inna, bardziej wytrawne menu, tak aby można było w inny sposób kojarzyć takie przyjęcia.