Obecnie Internet stanowi dla nas ważne źródło pracy, nauki czy rozrywki. Bardzo ważne jest to, że Internet jest ogólnodostępny oraz darmowy i dzięki niemu możemy się m.in. uczyć rozmaitych języków obcych. Angielski online to jedna z metod nauki polecana przy kształceniu się w zakresie języka Szekspira. Obecnie możemy opanować ten piękny język należący do rodziny języków germańskich bez wychodzenia z domu. Wystarczy odpowiedni program do nauki i angielski online odpalony na ekranie monitora. Dzięki specjalnej płytce CD-Rom z ćwiczeniami będziemy mogli samodzielnie opanować rozmaite słownictwo oraz terminologię poprzez rozwiązywanie ćwiczeń rozwijających kreatywne myślenie oraz językową pamięć. Angielski online to niezwykle użyteczne narzędzie, które może być pomocne przy nauce języka obcego i wspierać tradycyjne sposoby nauczania. Część znawców zarzuci, że nauka bez lektora idzie na marne, ponieważ trudno jest opanować dobrze wymowę, jednak nic nie jest problemem, dzięki nagraniom oraz stałej dostępności lektora np. na Skype’ie.