Niezwykła moc oleju z nasion krokosza

Olejowanie włosów w ostatnim czasie stało się bardzo modne i wciąż zyskuje kolejne zachwycone zwolenniczki. Sekretem tak dużego sukcesu tej metody pielęgnacji jest po prostu jej wysoka skuteczność. Olejowanie pozwala zniwelować wiele problemów włosów, z którymi borykają się kobiety w różnym wieku. Pozytywnie wpływa też na skórę głowy, w wielu wypadkach łagodząc uciążliwe objawy chorób skórnych. Aby jednak przyniosło zadowalające efekty, musi zostać oparte na właściwie dobranym do potrzeb włosów produkcie. Trzeba przyznać, że wybór olejków do włosów jest bardzo duży. Niestety nie każdy pozwala osiągnąć pozytywne rezultaty w przypadku konkretnego problemu. Wyjątkiem jest olej z nasion krokosza, który posiada wszechstronne zastosowanie. Dowiedzmy się o nim czegoś więcej.

Co skrywa w sobie olej z nasion krokosza?

Olej z nasion krokosza może być wykorzystywany do walki z różnorodnymi problemami włosów. Zazwyczaj sięgają po niego panie posiadające niesforne, trudne do okiełznania włosy, a to ze względu na silne działania dyscyplinujące włosy, aczkolwiek to nie jedyna zaleta produktu. Olej z nasion krokosza wykorzystywany jest do produkcji wielu preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów, zwłaszcza tych, które czerpią z naturalnych składników. Znajdziemy go m.in. w produktach do mycia i pielęgnacji włosów marki L’Oréal oraz w wielu innych liniach. Może stanowić samodzielny produkt, stosowany w kosmetyce. W czystej postaci, np. marki Olvita, można kupić go w sklepach zielarskich i aptekach. Zamknięty w niewielkiej ciemnej buteleczce, odznacza się największą skutecznością.

Olej pozyskiwany jest z nasion rośliny zwanej krokoszem barwierskim lub szafranem łąkowym. To, co wyróżnia go spośród innych olejków przeznaczonych do pielęgnacji włosów to duża zawartość witaminy A i E, kwasu linolowego, kwasu linolenowego, fitosteroli, flawonoidów oraz glikozydów. Dzięki obecności tych składników olej z nasion krokosza działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienie, przez co może być wykorzystywany pomocniczo w leczeniu chorób skóry głowy. Poza tym nawilża i odżywia włosy, a także stymuluje cebulki, przyspieszając wzrost włosów. Regularnie stosowany, wyraźnie poprawia kondycję włosów i sprawia, że stają się one mocniejsze, zregenerowane, silnie odżywione. Są też nawilżone, gładkie i lśniące.

Jak stosować olej z nasion krokosza?

Jak już zostało wspomniane, olej z nasion krokosza może być stosowany jako jeden ze składników aktywnych zawartych w kosmetykach przeznaczonych do mycia i pielęgnacji włosów. Wówczas jego działanie ma ścisły związek z zastosowaniem wybranego produktu w zależności od jego rodzaju (szampon, odżywka, maska). Ale może też być stosowany na włosy i skórę głowy jako samodzielny produkt. Jeżeli decydujemy się na takie właśnie wykorzystanie olejku, warto wybrać olejek z nasion krokosza w czystej postaci, bez żadnych dodatków. Najlepiej nierafinowany, tłoczony na zimno, przechowywany w ciemnej buteleczce.

Olejek z nasion krokosza – ten będący samodzielnym produktem – należy aplikować jak pozostałe rodzaje olejków do włosów. Najważniejsze, by robić to w zgodzie z własnymi potrzebami. Jeżeli włosy są silnie przesuszone i zniszczone, można zastosować produkt na całą ich długość. Jeśli natomiast zależy nam wyłącznie na zregenerowaniu rozdwojonych końcówek, wystarczy zaaplikować go właśnie na tę część włosów. Olejowania całej głowy powinny natomiast unikać osoby, których włosy wykazują tendencję do przetłuszczania się, gdyż zastosowanie olejku mogłoby spotęgować skutki nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły łojowe.