Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?

Piękne włosy kojarzą nam się niewątpliwie ze zdrowiem i witalnością. Kiedy widzimy osobę z długimi i gęstymi włosami to bez wątpienia wydaje nam się młodsza. Kiedy mamy poważne problemy z wypadającymi włosami, a nawet łysieniem plackowatym powinniśmy wybrać się do lekarza trychologa. Lekarz trycholog katowice zajmuje się wszystkim, co dotyczy skóry głowy i włosów. Potrafi wykonać dogłębną analizę cebulek i stwierdzić gdzie leży problem wypadania włosów i ich złego wyglądu, a także czy konieczny jest przeszczep włosów. O nasze włosy jednak możemy zadbać sami, aby chociaż trochę poprawić ich wygląd.

Wcierki, olejowanie włosów, suplementacja

Jeśli chcemy pobudzić nasze cebulki do wzrostu to zbawienną metodą bywa masaż głowy. Należy robić to regularnie przez kilka minut codziennie. Rewelacyjnie działają wcierki do włosów np takie z wyciągiem z bursztynu czy kozieradki. Szampony natomiast lepiej wybierać bez silikonów i tego typu chemicznych substancji, które dodatkowo obciążają kosmyki. W prawdzie rewelacyjnie ochraniają końcówki włosów, jednak lepiej zastąpić SLS-y olejem lnianym. Olejem lnianym możemy także olejować włosy, Rewelacyjnie działa także olejek arganowy i kokosowy. Olej lniany i kokosowy możemy także wykorzystać w kuchni. Jeśli chodzi o witaminy to możemy wspomóc się tabletkami ze skrzypem i biotyną. Nie tylko rewelacyjnie pomagają naszym włosom, ale także paznokciom i skórze. Powinniśmy także wypijać herbatkę z pokrzywy.

Co jeśli wszystkie metody domowe nie skutkują?

Lekarz od włosów- Trycholog katowice pomoże nam kiedy wszystkie domowe sposoby zawiodły. Dobierze odpowiednią metodę leczenia, które w naszym przypadku zapewni najlepsze rezultaty. W skrajnych przypadkach potrzebny będzie przeszczep włosów, jednak jest to ostateczność. Początkowo lekarz od włosów stosuje raczej farmakologiczne środki, ewentualnie inne nowoczesne metody. Wnikliwe badanie cebulek wyjaśnia gdzie leży problem i ich ewentualne osłabienie. Jest to bardzo pomocne i zbawienne dla wielu osób. Niestety na świecie coraz więcej nawet młodych ludzi musi zmagać się z problemem wypadania włosów, a nawet nadmiernego łysienia, częstym powodem jest stres i życie w biegu.

Nasze włosy to atut i warto z pewnością o nie dbać. Piękne i zdrowe włosy wyglądają elegancko i zdecydowanie odmładzają. Poza skrajnymi problemami, każdy człowiek powinien dbać o włosy szczególnie w okresie wiosennym. Po zimie u większości następuje spadek wyglądu włosów, przez co wymagają specjalnej opieki, którą my jako ich właściciele musimy im zapewnić.