AirBaltic – loty po Europie, Azji i Afryce

Szukając linii lotniczych, w których będziemy mogli zakupić tanie bilety lotnicze, warto zwrócić uwagę na linię airBaltic. Założona została w 1995 roku i od tej pory obsługuje 60 standardowych tras oraz tych sezonowych – po Europie, Azji i Afryce. Dlatego zakupując tutaj tanie bilety lotnicze, mamy bogatą ofertę wyboru, do jakiego kraju chcemy polecieć, bowiem są to między innymi : Paryż, Stambuł, Mediolan, Bruksela, Barcelona, Berlin, Wiedeń, Londyn, Dublin, Tibilisi, Rzym, Kijów i wiele, wiele innych miast docelowych.  Główną siedzibą airBaltic jest Ryga tutaj także znajduje się jeden z punktów docelowych podróży. Ponadto linia ta posiada 31 maszyn i zatrudnia ponad 100 pracowników w swojej firmie. Ciekawostką jest to, iż niestety w 2009 roku jedna z firm SAS do której należą także wpływy pozbyła się wszystkich swoich udziałów, a w sierpniu również 2009 roku okazało się, że airBaltic została firmą praktycznie niewypłacalną, a ich przyszłość obecnie – stoi pod znakiem zapytania. Decydując się jednak na tanie bilety lotnicze tej firmy, możemy np. polecieć do wyżej wymienionej Rygi – w obie strony, już za 261 złotych.